Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

15 marca uczniowie klas 2a, 3a i 3b, realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, brali udział w Międzynarodowym  Konkursie „Kangur Matematyczny. To już kolejny konkurs matematyczny, odbywający się w naszej szkole w marcu – miesiącu matematyki.

Organizatorem centralnym tego konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świcie.

Uczniowie klas II i III biorą udział w konkursie w kategorii Student. Testy konkursowe  zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek-zabawkę logiczną z drutu:

Teraz czekamy na ogłoszenie wyników. Będą za 5 tygodni.

Czytaj dalej

Znalezione obrazy dla zapytania olimpiada promocji zdrowego stylu życia

15 marca odbył się Etap Okręgowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę  reprezentowała Dominika Śledzik. Każdego roku około 1700 uczniów ze szkół woj. lubelskiego uczestniczy w eliminacjach szkolnych i rejonowych olimpiady. Około 25 osobowa grupa zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Wszystkie te osoby wykazały się ogromną wiedzą z dziedziny zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania oraz pierwszej pomocy. Warunkiem przystąpienia do olimpiady było przeprowadzenie akcji prozdrowotnej w swoim środowisku.
Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W tym roku po raz pierwszy Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim, pod patronatem Starosty Opolskiego Pana Zenona Rodzika, zorganizowało I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY πtagoras. Konkurs odbył się 14 marca 2018 roku w święto liczby π.

Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania matematyką. Skierowany został do młodzieży gimnazjalnej z terenu  powiatu opolskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów,  sprawdzenie umiejętności wykorzystania poznanych wiadomości w zadaniach, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz wyłonienie najlepszych matematyków spośród gimnazjalistów.

Naszym pragnieniem jest, aby cyklicznie odbywający się konkurs, przyczynił się do popularyzowania matematyki wśród uczniów.

Podczas konkursu sprawdzane było opanowanie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej przedmiotu matematyka (III etap edukacyjny) + wiadomości wykraczające poza program gimnazjum.

Konkurs trwał 90 minut. Składał się z zadań otwartych i zamkniętych, za które uczeń mógł uzyskać maksymalnie 36 punktów.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Opolu Lubelskim, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu, Publicznego Gimnazjum im. M. Kopernika w Karczmiskach oraz ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Niezdowie.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody następującym uczniom:

1 miejsce – Mateusz Wieczorek, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu

2 miejsce – Natalia Strawa, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Opolu Lubelskim

3 miejsce – Kewin Dubil, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu

4 miejsce –Jakub Rosły, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu Lubelskim

5 miejsce – Łukasz Kania, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu

 

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców. Należą do nich: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim, sklepy komputerowe HARD PC i Świat Komputerów – Krystian Dobrowolski oraz firma GEOMAX.

22 marca 2018 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

PORZĄDEK ZEBRANIA

Początek zebrania o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej

Następnie – spotkania z wychowawcami:

Klasa Ia – pracownia fizyczna 105 (I piętro)

Klasa IIa – pracownia filologiczna 102 (I piętro)

Klasa IIIa – pracownia matematyczna 101 (I piętro)

Klasa IIIb –pracowania języka niemieckiego 211 (II piętro)

Po spotkaniach z wychowawcami-zebranie Rady Rodziców w pracowni polonistycznej 103 (I piętro)

                                            12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Inicjatorem święta była w 2007 roku organizacja World Education Games, a jego główną ideą jest pokazanie uczniom – poprzez gry i zabawy matematyczne – innej strony matematyki.W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem się rozrastał i dzisiaj uczestniczy w nim kilka milionów uczniów z całego świata.

                                                                                               W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 3 tysiące osób z ponad 100 szkół z całej Polski. Rok później było to już ponad 15 tysięcy uczestników i ponad 500 szkół,  w 2016 roku – ponad 25 tysięcy uczniów i ponad 900 placówek, a w roku 2017 ok. 45.tys uczestników i ponad 2250 szkół.

                 W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Turniej Matematyczny z okazji Światowego Dnia Matematyki.  W konkursie brali udział uczniowie liceum.

Czytaj dalej

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zaprosiły uczniów klas maturalnych i ich nauczycieli do przeprowadzenia kolejnej próbnej matury mającej sprawdzić poziom przygotowania maturzystów do majowego egzaminu. Nasza szkoła włączyła się w to badanie i uczniowie w dniach 5,6,7 marca pisali próbne egzaminy z Czytaj dalej