Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

pilka-noznaOd roku szkolnego 2016/2017 zapraszamy do klasy sportowej o profilu – piłka nożna.
Zapewniamy:

 • Wysoko wyspecjalizowaną kadrę szkoleniową
 • Dobrze zorganizowany proces szkolenia
 • 10 godzin w-fu tygodniowo
 • Dodatkowe zajęcia promujące zdrowy tryb życia
 • Obozy rekreacyjno sportowe zimowe i letnie
 • Stypendia dla uczniów z wysokimi wynikami nauczania i osiągnięciami sportowymi
 • Wysoki poziom nauczania

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

24 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 14.00 w LO im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim odbędzie się test sprawności fizycznej kandydatów do klasy sportowej.

Więcej informacji w zakładce Rekrutacja  

 

Jak jest na co dzień w szkole, wiedzą o tym tylko jej uczniowie i czasem nauczyciele. Ale można się samemu przekonać, jak wyglądają w niej zajęcia, jak pracownie przedmiotowe, jak korytarze, a przede wszystkim ludzie, którzy w niej pracują i uczą się.

Taka okazja trafiła się 10 maja. Zorganizowaliśmy wtedy zajęcia dla gimnazjalistów, którzy teraz stoją przed trudnym wyborem nowej szkoły. Ćwiczenia te miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej naszego liceum i zachęcenie do skorzystania z niej.

Dla uczniów gimnazjum przygotowaliśmy zajęcia artystyczne- plastyczne, muzyczne, taneczne oraz typowe dla przedmiotów ścisłych, czyli zabawy komputerowe, łamigłówki matematyczne, Sudoku, eksperymenty chemiczne. Nie zabrakło również zajęć z języka angielskiego, które polegały na próbach translatorskich. Lekcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy przybyli na nasze zaproszenie. Dziękujemy wszystkim za życzliwe zainteresowanie się  naszą ofertą.

Maj obfituje w rożnego rodzaju święta i ważne uroczystości. Majowe świętowanie rozpoczęliśmy od upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach tego święta. Wystawiliśmy poczty sztandarowe szkoły i Armii Krajowej. Wzięli w nich udział nasi uczniowie: K. Cieniuszek, W. Gieroń, B. Superson, K. Wawrzycka, K. Woś, A. Birbach, G. Gnaś, A. Pętek, E. Zaborski, J. Misztal, K. Kubiś i K. Jedynak. Wartę przy figurze Matki Bożej przy ulicy Kolejowej sprawowali K. Bartoś i P. Stolarski. Wszystkim uczestnikom manifestacji i Mszy świętej w kościele dziękujemy.

otwarteZapraszamy gimnazjalistów

na zajęcia otwarte

10 maja 2016 r. (wtorek)

godz. 10.00-12.00

W programie:

 • Zumba
 • Kolorowa chemia
 • Warsztaty translatorskie
 • Zajęcia artystyczne
 • Decoupage
 • Zajęcia komputerowe

zakonczenie 3 kl 2016Już dzisiaj zaczynają pisać egzamin maturalny, a jeszcze w piątek, 29 kwietnia w doskonałych nastrojach maturzyści żegnali się ze szkołą. Zakończenie trzyletniej nauki w liceum uwieńczone zostało świadectwami z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów, nagrodami, wyróżnieniami i Czytaj dalej

o302dCzwartego dnia pobytu w Polsce nasi goście z siedmiu europejskich państw odwiedzili Karków i muzeum w Auschwitz-Birkenau. Karków , dawna stolica naszego państwa, urzekła przede wszystkim Starym Miastem. Nauczyciele i studenci przybyli do Opola Lubelskiego wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły obejrzeli Czytaj dalej

Erasmus 1Trzeci dzień pobytu naszych gości z zagranicy w ramach wymiany międzynarodowej przebiegał pod hasłem poznania historii naszej małej ojczyzny, czyli Lublina i Opola Lubelskiego, a zwłaszcza historii Pałacu Lubomirskich, w którym mieści się obecnie nasza szkoła. Nauczyciele i studenci wzięli udział w Czytaj dalej

Erasmus_Polska2Kolejnego dnia wymiany międzynarodowej Erasmus +, która ma miejsce w naszej szkole, odbyły się lekcje historii Polski dla nauczycieli i uczniów przybyłych do nas ze szkół z Grecji, Czech, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Turcji. Lecje te związane były z ruchem antykomunistycznym w PRL, działalnością Solidarności i związków zawodowych oraz wpływu tego ruchu na losy wschodniej Europy.

Po południu młodzież brała udział w grze terenowej , której trasa prowadziła przez Park Miejski i ulice Opola Lubelskiego. Mimo zmiennej pogody wszyscy uczestnicy gry bawili się wyśmienicie.

Erasmus_Polska1Projekt Erasmus +pod hasłem 70 lat historii Europy od 1945 do 2015r. realizowany jest przez naszą szkołę we współpracy ze szkołami z Grecji, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji. Nauczyciele i uczniowie tych szkół przejechali do Opola Lubelskiego, aby poznać historię Polski, naszego miasta i regionu. Goście będą przebywać w Polsce od 17 do 23 kwietnia.

Pierwszy dzień pobytu poświęcony był Czytaj dalej

Noc_w_Lo220 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim odbędzie się w tradycyjna impreza Noc w Liceum. Będą w niej brali udział uczniowie naszej szkoły, gimnazjaliści, goście z zagranicy, uczestniczący w projekcie Erasmus+. Liczymy także na obecność wszystkich sympatyków naszego liceum. Program Nocy w Liceum obejmuje: koncert muzyczny, wykład absolwenta naszej szkoły, miejskiego konserwatora zabytków – dr. Huberta Mącika, prezentację kuchni polskiej, warsztaty decoupage`u, dyskotekę i inne atrakcje.

 

Ponadto od 18 do 22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole będzie gościć prawie 50 osób z zagranicy – nauczycieli i uczniów z Czech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii,  Turcji i Włoch w ramach projektu Erasmus+ 70 Years of European History 1945-2016.

pilka-nozna