Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Ucz się z nami

  
  
  

W kwietniu br., uczniowie klasy 2b przystąpili do KHAN ACADEMY. Jest to platforma edukacyjna założona w 2006 roku przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana wspomagająca proces nauczania i uczenia się matematyki (i nie tylko) na wszystkich poziomach szkolnych. Hasłem tego przedsięwzięcia jest „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie„.
Najbardziej widocznym i znanym elementem KHAN ACADEMY są filmy, najważniejszym elementem systemu są ćwiczenia i narzędzia pozwalające śledzić postępy uczniów i wyłapywać trudności związane z nauką matematyki. Khan Academy jest także nadzieją dla uczniów słabszych, którzy mają braki – dzięki pracy z KHAN ACADEMY mogą się podciągnąć, wzmocnić wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Nauczyciel praktycznie natychmiast wie, z czym uczeń radzi sobie dobrze, a z czym ma kłopoty i może stosować zindywidualizowane podejście.
Obecnie uczniowie klasy 2b, pracując z Akademią Khana, powtarzają i utrwalają wiadomości dotyczące ciągu arytmetycznego i geometrycznego. Najwyższy wynik w klasowej rywalizacji oraz odznakę „mózgowiec tygodnia” uzyskała Julia Misztal . Gratulujemy i zachęcamy pozostałych do nauki matematyki w innowacyjny sposób. Systematyczna praca z KHAN ACADEMY rozwija logiczne myślenie, poszerza umiejętności matematyczne, wyrównuje wiedzę. Zdobywanie punktów to „zdrowa rywalizacja” wśród uczniów. W przyszłym tygodniu rozwiązujemy zadania z działu: Wielomiany.

19 maja 2017 r. została zamontowana tablica informująca o zrealizowanym przez Powiat Opolski w naszym liceum projekcie „Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej”. Projekt obejmował m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, zamontowanie kotłów kondensacyjnych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, wymianę drzwi oraz ocieplenie stropu budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim.

Uczniowie klas I i II naszej szkoły przystąpili do programu IT Szkoła. Jest to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).
Program adresowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką jak również do tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę z tego zakresu.
W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.
Uczniowie klas II: Weronika Piłat, Patrycja Niezgoda, Joanna Przychodzeń, Jakub Dacko, Bartłomiej Książek, Bartosz Gołofit, Krzysztof Oszust, Paweł Gołofit, Konrad Jedynak, Patryk Piłat, Jakub Żałobniak ukończyli po dwa kursy: Budowa i działanie sieci komputerowych oraz Podstawy działania wybranych usług sieciowych oraz uzyskali Certyfikat IT Szkoła 2017 – potwierdzenie przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki kompetencji cyfrowych uzyskanych w ramach programu IT Szkoła.
Uczniowie klasy I próbują swoich sił w kursie Witryna w Internecie – zasady tworzenia i funkcjonowania.

Wkrótce zmagania w zdobywaniu kolejnych certyfikatów:-)

 

 

26 kwietnia w Zespole Szkół w Poniatowej odbyła się  konferencja informatyczna I Poniatowskie Forum

Nowych Technologii, w której uczestniczyli uczniowie klasy 2a i 2b naszej szkoły, realizujący informatykę na poziomie rozszerzonym. Celem konferencji było propagowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęceniu ich do wybrania ścieżki kariery związanej z dziedzinami technicznymi oraz pokazaniu możliwości rozwoju osobowego młodego człowieka we współczesnym zautomatyzowanym, skomputeryzowanym, innowacyjnym świecie.

W ramach konferencji odbyły się wykłady prowadzone przez specjalistów IT z firmy Edge One Solutions, 12 krótkich miniwarsztatów, prezentacje na 7 stoiskach oraz krótkie prelekcje przedstawicieli 4 przedsiębiorstw.

Podczas konferencji dużym zainteresowaniem cieszyły się mini warsztaty. Tematyka tych zajęć  była urozmaicona: „Robotyka moja pasją” – zajęcia z podstaw programowania robotów, “Technologia CNC codziennością” oraz „Ciekawy projekt gwarancją  dobrego modelu”  – projektowanie modeli na drukarkę 3D.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Danuta Piłat oraz Joanna Mroczek.

16 marca uczniowie klasy 2a i 2b, realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, brali udział w Międzynarodowym  Konkursie „Kangur MatematycznyOrganizatorem centralnym było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świcie. Do tego roku wzięło w nim udział 6 milionów uczniów z 60 krajów

Dzisiaj poznaliśmy wyniki konkursu. Najlepszym matematykiem w naszej szkole okazał się Krzysztof Oszust z klasy 2a. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Konrad Jedynak oraz Weronika Piłat z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy!

Bogata oferta edukacyjna!

Proponujemy na rok szkolny 2017/18 rekrutację do czterech klas pierwszych z możliwością realizowania w zakresie rozszerzonym następujących przedmiotów:
matematyka,  geografia, chemia, biologia, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka, fizyka.
Uwaga! Każda klasa pierwsza realizuje wszystkie przedmioty na poziomie podstawowym oraz język angielski na poziomie rozszerzonym. Od klasy drugiej uczniowie realizują rozszerzenia z innych przedmiotów. Mogą to być rozszerzenia deklarowane podczas rekrutacji do szkoły lub inne, których wybór uczeń zadeklaruje przed rozpoczęciem nauki w klasie drugiej.
Atrakcyjne stypendia!
Możliwość udziału w wymianach zagranicznych w ramach projektów ERASMUS+!

Egzaminy maturalne w sesji wiosennej 2016/2017 powoli dobiegają końca. Równolegle z egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbywały się i ustne. Do matury przystąpili wszyscy uczniowie klas III, którzy ukończyli naukę w liceum oraz absolwenci szkoły, którzy powtarzali egzamin, chcąc podnieść jego wynik Czytaj dalej