Międzyszkolny Konkurs Translatorski „Skrzydlate Słowa” – etap I.

W dniu 11.12.2013 roku grupa dziewiętnastu uczniów klas pierwszych i drugich przystąpiła do pierwszego etapu Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego, którego organizatorami są nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i polskiego z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć fragment artykułu prasowego z języka polskiego na język angielski oraz piosenkę pt. „Nine Million Bicycles” z języka angielskiego na język polski.

W konkursie udział wzięli:

• Julia Domżał – I a
  • Krystian Rak – I a
  • Natalia Duda – II a
  • Łukasz Duda – II a
  • Patryk Burakowski – II a
  • Katarzyna Fiuk – II a
  • Robert Gazda – II a
  • Dariusz Kołosiński – II a
  • Patrycja Krygier – II a
  • Bartosz Miłosierny – II a
  • Dominika Mędrek  – II a
  • Szymon Mucha – II a
  • Joanna Socha – II a
  • Adrianna Żyszkiewicz- II a
  • Magdalena Borowiec – II b
  • Grzegorz Duda – II b
  • Małgorzata Majchrzak – II b
  • Łukasz Mędrek – II b
  • Daniel Pogoda – II b

Do etapu II, który odbędzie się w lutym 2014 roku w Zespole Szkół w Bełżycach, zakwalifikowało się trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, a mianowicie: Grzegorz Duda, Łukasz Mędrek oraz Bartosz Miłosierny. Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki: Katarzyna Fiuk, Szymon Mucha, Joanna Socha oraz Małgorzata Majchrzak.