I Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”

plakat a4W imieniu Pana Wojciecha Wilka Wojewody Lubelskiego, Pana Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin oraz własnym serdecznie zapraszam w dniu 1 czerwca 2015 roku na I Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła –Bezpieczna Lubelszczyzna”, który odbędzie się na Placu Zamkowym oraz na Błoniach przy Zamku Lubelskim.I wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”, realizowany w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, to niepowtarzalna okazja aby spędzić Dzień Dziecka na zabawie, ale przede wszystkim na zdobywaniu wiedzy zwiększającej bezpieczeństwo najmłodszych. Pokazy sprzętu i metod działania służb ratowniczych, straży pożarnej,  oddziałów antyterrorystycznych, psów policyjnych, straży granicznej; prezentacje produktów regionalnych i zdrowej żywności, miasteczko rowerowe, punkty konsultacyjne MOPR-u i MONAR-u – to tylko niektóre z punktów programu imprezy, której głównym zadaniem jest podniesienie świadomości dzieci na temat zagrożeń i sposobów ich unikania.
Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Lubelski Kurator Oświaty
Krzysztof Babisz