„Znicz dla poległych żołnierzy”- edycja 2016

znicz3_0Listopad jest miesiącem poświęconym pamięci o naszych bliskich zmarłych. Modlimy się za nich miedzy innymi modlitwą wypominkową, porządkujemy ich groby, zapalamy znicze. Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzana jest akcja pod hasłem „Znicz dla poległych żołnierzy”. Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką s. Marianny Łomży zebrał od wszystkich klas znicze, które zostały zapalone na grobach żołnierzy  z okresu I i II wojny światowej, na grobach dzieci Zamojszczyzny i powstańców styczniowych, które znajdują się na opolskim cmentarzu.  Dziękujemy za pomoc Szymonowi  Kuładze i Mateuszowi Supersonowi oraz p. Agnieszce Pydzie-Mędyk, właścicielce kwiaciarni „Frezja”, za ofiarowane na ten cel kwiaty.