Dzienne archiwum: 2017/12/07

7 grudnia 2017 r. odbyła się akcja promująca aktywny styl życia w ramach udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Polacy-Rodakom”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. W jej ramach przeprowadziliśmy zbiórkę produktów spożywczych, książek oraz zabawek.

24 listopada 2017 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-PLANETA, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. POKOLENIE.

W ramach działalności charytatywnej przekazaliśmy nakrętki zbierane na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Nasze liceum włączyło się do akcji charytatywnej Dla Natalii. Nasi uczniowie wystąpili w V Młodzieżowym Koncercie Charytatywnym w OCK 25 listopada 2017 r. W ramach imprezy zorganizowaliśmy też warsztaty sztuki malowania na wodzie Ebru oraz pokazy chemiczne.

23 uczniów klasy Ia  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim wzięło udział w kwalifikacjach do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół”. Celem konkursu organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest popularyzacja m.in. roli pszczoły miodnej, pszczelarstwa, roślin miododajnych, produktów pszczelich. Do udziału w konkursie zakwalifikowali się: Patrycja Chyl, Magdalena Dacka i Kacper Ziętek.