Kangur matematyczny

15 marca uczniowie klas 2a, 3a i 3b, realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, brali udział w Międzynarodowym  Konkursie „Kangur Matematyczny. To już kolejny konkurs matematyczny, odbywający się w naszej szkole w marcu – miesiącu matematyki.

Organizatorem centralnym tego konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świcie.

Uczniowie klas II i III biorą udział w konkursie w kategorii Student. Testy konkursowe  zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek-zabawkę logiczną z drutu:

Teraz czekamy na ogłoszenie wyników. Będą za 5 tygodni.