Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

„Gdzież są twoje szklane domy?…”

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 września w naszym liceum czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Autor w swojej powieści  podsumował doświadczenia pierwszego pokolenia, które weszło w dorosłe życie w czasach, gdy Polska odzyskała niepodległość. Książka była wezwaniem do debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

Do akcji głośnego czytania w szkole włączyła się młodzież wszystkich klas wraz z nauczycielami. Rozdział pierwszy powieści przybliżyła nam Pani Dyrektor Małgorzata Woś z uczniami klasy 1. Przedstawiciele klas 2 i 3 przytoczyli fragmenty kolejnych rozdziałów.  Dziękujemy Pani Dyrektor, Paniom prof. Annie Gutek, Renacie Jackowskiej, Urszuli Bartoszewskiej oraz młodzieży za zaangażowanie i  aktywny udział w czytaniu lektury.