Warsztaty matematyczne.

W dniu 13 marca 2019 roku  uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: ,,Dylematy i zwycięskie strategie w matematyce”, które poprowadziła  dr Eliza Jackowska-Boryc  absolwentka naszego liceum , nauczyciel matematyki w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewski w Lublinie , pracownik Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Podczas spotkania młodzież znalazła odpowiedź na następujące pytania: Co to jest strategia w teorii gier?  Czy warto kierować się intuicją? Czy zawsze gracze mają równe szanse na wygraną?  Jak wybrać odpowiednią strategię?  Uczniowie  dowiedzieli się na czym polega paradoks Simpsona, mieli możliwość zagrania w kości Efrona oraz w grę zbrojenie mocarstw.

Dziękujemy pani dr Elizie Jackowskiej-Boryc za ciekawe spotkanie z matematyką.