Klasy mundurowe w „akcji”

Młodzież klas mundurowych naszej szkoły uczestniczyła w miniony czwartek w powiatowych ćwiczeniach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy służb mundurowych. Czynnie wzięli udział w symulacji akcji ratunkowej przy ul. Podzamcze w Opolu Lub. Jako statyści w pozorowanym wypadku drogowym obserwowali działania akcji ratowniczo-gaśniczej. Mieli możliwość także przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Pracownicy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej zaprezentowali młodzieży jak poprawnie wykonać zabiegi resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie uczniowie przystąpili do działań praktycznych. Ćwiczenia na fantomie okazały się dość wyczerpujące. Umożliwienie młodzieży poznania specyfiki pracy poszczególnych jednostek mundurowych pomoże im dokonać właściwego wyboru zawodu w przyszłości.