Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty.

Dnia 6-09-2019 r. oraz 10-09-2019r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadziły dziewczęta:  Wiktoria Mizińska, Karolina Maziarczyk oraz Karolina Gazda z rejonowego oddziału PCK w Opolu Lubelskim. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Uczniowie mieli możliwość wykonywania ćwiczeń z użyciem fantoma, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-odechowej.  Spotkanie zorganizowały opiekunki Szkolnego Koła PCK  – Beata Błaszczak i Anna Cięszczyk.