CHROŃMY SIĘ PRZED CHOROBAMI ZAKAŹNYMI

W dniu 15 września 2022r. w ramach Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance przeprowadzonej przez p. Annę Lewandowską – Kucharczyk – pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu Lubelskim. W swoim wystąpieniu przypomniała ona o najczęściej występujących chorobach zakaźnych i ich profilaktyce. Zachęcała, aby dbać o swoje zdrowie i nie lekceważyć pierwszych objawów choroby.

Spotkanie to było jednym z działań, jakie szkoła zaplanowała do realizacji w ramach ogłoszonego Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych. Ponadto uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i talent plastyczny, wykonując plakat na temat profilaktyki chorób zakaźnych.