GÓRA GROSZA

Już po raz 19, pod koniec listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju odbyła się  wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.Drobniaki, zbierane w szkołach i przedszkolach, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zostały zakupione i doposażone małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Możemy odważnie powiedzieć, że pomagamy tysiącom dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.Góra Grosza  to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania  podopiecznych domów dziecka. Pozyskane środki pozwalają tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych.Jesteśmy bardzo dumni, że nasza szkoła również przyłączyła się do akcji.Za każdy ofiarowany  grosz DZIĘKUJEMY w imieniu dzieci, którym pomagamy.