Sukces naszego ucznia w finale VI Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego.

Dzisiaj w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbył się finałowy etap VI Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego „Skrzydlate Słowa”. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Emilia Flont (2a), Bartosz Drozd (1a) oraz Maciej Zieliński (1b).

Uczestnicy mieli 90 minut na przetłumaczenie dwóch tekstów, w kategorii LO/technikum wiersza K.I. Gałczyńskiego na język angielski oraz fragmentu prozy Susan Hill na język polski. Jury oceniło przekłady biorąc pod uwagę poprawność językową, dokładność tłumaczenia oraz inwencję twórczą. W przerwie uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach językowych prowadzonych przez studentki lingwistyki stosowanej UMCS. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Maciej Zieliński znalazł się wśród laureatów konkursu, zajmując trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.