1

Koncert kolęd

Święta Bożego Narodzenia związane są w szkole nie tylko z klasowymi wigiliami, ale także z koncertem kolęd i refleksjami związanymi z tym świętem. Koncert przygotowała klasa 3a z księdzem Przemysławem Lemieszkiem. Na scenie wystąpiły Patrycja Micek, Edyta Frydecka oraz Agata Dacka, Julia Walencik, Kamila Skotnicka i Michał Adamczyk.
Dzień Patrona

Adam Mickiewicz, patron naszego liceum, urodził się w wigilię Bożego Narodzenia. Zatem okres przedświąteczny w szkole przebiega bardzo uroczyście. Centralnym punktem tych dni jest uroczysta akademia poświęcona twórczości naszego wieszcza narodowego,  śniadanie okolicznościowe ufundowane przez Radę Rodziców i spotkanie świąteczne przy wspólnym stole z zaproszonymi gośćmi. Wśród gości zaleźli się emerytowani nauczyciele szkoły, rodzice, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, członek Zarządu Powiatu Opolskiego, p. Michał Kramek oraz przedstawiciele instytucji, z którymi współpracuje nasza szkoła: Państwowa Straż Pożarna, Służba Więziennictwa, Policja.

Na część artystyczną złożyły się: przemówienie dyrektora szkoły, p. Małgorzaty Woś, złożenie kwiatów przed popiersiem Adama Mickiewicza przez delegację nauczycieli i uczniów,  referat okolicznościowy na temat tajnych organizacji młodzieżowych na terenach polskich po 1815 r. wygłoszony przez Renatę Jackowską oraz inscenizacja sceny więziennej z III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza przygotowana przez klasę 1ag i p. Joannę Domaszewską.
Życzenia

Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji planów i spełnienia marzeń w Nowym Roku!

 
,,Opowieści przyrodnicze”.

Jesienią w naszej szkole była prezentowana Wystawa Fotografii Teresy Pietras „Opowieści Przyrodnicze”. Teresa Pietras – nauczyciel biologii naszego liceum zajmuje się fotografią od wielu lat. Tematem jej prac są głównie rośliny, zwierzęta, pejzaże, architektura, człowiek w otoczeniu przyrody, makrofotografia.
Udział uczniów w ogólnopolskim konkursie Mistrzowie i patrioci

Miło nam poinformować ,że nasi uczniowie otrzymali nagrody w postaci gier planszowych. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Wyróżnieni uczniowie to: Emilia Pyda, Magdalena Dacka, Michał Adamczyk, Kamil Witek i  Mateusz Bartoszek. Gratulacje!

 
Udział naszej szkoły w XX Akcji ,,Polacy- Rodakom”

Podziękowania dla naszych uczniów i rodziców, którzy przyłączyli się do akcji. Dziękuję kol. Danucie  Piłat, p. Alinie Zygmunt oraz p. Arturowi Kwapińskiemu-prezesowi stowarzyszenia za owocną współpracę.

W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzono u nas  zbiórkę produktów spożywczych oraz środków czystości. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.
W słonecznych Atenach

Gdyby nie kalendarz, moglibyśmy sądzić, że to wakacje. A to były cztery późnolistopadowe dni, które spędziliśmy w Atenach. Klasa 3a uczestniczyła w wycieczce na wyspy greckie. Zwiedziliśmy muzeum archeologiczne w Atenach, stare ateńskie miasto oraz Akropol z jego świątyniami i teatrami. Kolejnego dnia udaliśmy się do Pireusu, aby zobaczyć zacumowane w porcie jachty i promy pasażerskie oraz poleniuchować na plaży i pochlapać się w morzu. Niezapomniane wrażenia, cudne widoki z okien samolotu przy bezchmurnym niebie i wakacyjna pogoda!
Próbna matura z Operonem

Podane zostały już wszystkie wyniki próbnej matury, którą pisali uczniowie klasy trzeciej pod koniec listopada. Jak co roku uczestniczyliśmy w próbnym egzaminie maturalnym, do którego arkusze przygotowało Wydawnictwo Operon. Uczniowie pisali maturę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym z przedmiotów dodatkowych. Kolejna matura próbna już wkrótce.
VIII Powiatowa Olimpiada wiedzy o HIV i AIDS

W dniu 5 grudnia 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim odbył się powiatowy etap VIII edycji Olimpiady Wiedzy o  HIV i AIDS. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły – Aleksandra Górka i Natalia Ryś. Tematyka olimpiady związana jest z profilaktyką zachorowań na Aids i wiedzą na temat tej choroby.
23. Jesienny Konkurs Recytatorski

Skończyły się już przesłuchania uczestników 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Pamiętacie o ogrodach”, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kulty w Lublinie i Opolskie Centrum Kultury. W etapie powiatowym konkursu wzięły udział uczennice naszej szkoły: Martyna Maj i Gabriela Grzesik z klasy 1ag, Wiktoria Skrzypiec z 2a oraz Wiktoria Starek z klasy 1ap. Tegoroczny temat konkursu odsyłał do świata przyrody, w całej jego urodzie i  różnorodności. Zatem recytatorzy wybierali teksty liryczne, np. Jana Kochanowskiego czy utwory pochodzące z okresu romantyzmu. Sięgali również po teksty epickie. Kolejna edycja konkursu za rok.