Osiemdziesięciolecie szkoły! Wyjątkowe spotkanie przeszłości i przyszłości.

Jubileusz naszego liceum to wyjątkowa okazja aby spotkać się w gronie absolwentów ponownie w murach szkoły. To między innymi pretekst do spotkań klasowych, przywołania wspomnień z lat młodości, lecz nie tylko….. B. Prus mawiał, że „Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia”.   To  chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji, wniosków i podjęcia nowych działań.  Dlatego w tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności dniu nie mogło zabraknąć absolwentów , przedstawicieli Starostwa Powiatowego,  przedstawicieli Burmistrza Opola Lubelskiego oraz byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników, którzy na przestrzeni minionych lat tworzyli historię szkoły, w tym szczególnym dniu byli z nami również dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz instytucji współpracujących w obszarze działań na rzecz edukacji.

Uroczystość rozpoczeła się mszą w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a główne obchody w budynku szkoły i na hali sportowej. Miały tu miejsce liczne przemówienia, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. W uroczystość wpisane było też wystąpienie naszych uczniów, którzy za pomocą scenek pokazali, jak na przestrzeni tych 80. lat zmieniło się nasze liceum.

Z kolei Pani Dyrektor Monika Ptasińska- Romanowska w swoim przemówieniu mówiła o naszym nowoczesnym podejściu do edukacji oraz osiagnięciach uczniów. Zwróciła również uwagę na fakt, że w ciągu osiemdziesięciu lat istnienia nasze liceum stało się ważnym punktem na edukacyjnej mapie Powiatu Opolskiego. A nasi absolwenci rozwijają kariery zawodowe w kraju i na świecie, studiują na renomowanych uczelniach. Mimo swego wieku szkoła nadal się rozwija, a nasza kadra dokłada wszelkich starań, by sprostać zmieniającym się potrzebom edukacyjnym.