Z Comeniusem w Sztokholmie

zdjęcie3Tydzień w stolicy Szwecji, Sztokholmie spędziła 11 osobowa grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły. To już trzecie spotkanie w ramach projektu Comenius „The European classroom-discovering our countries together”. Szkołą gospodarzem była szkoła Trollbodaskolan.

Podczas spotkania:

– zaprezentowaliśmy polską kuchnię narodową oraz polskie słodycze z piernikami, delicjami, krówkami, sękaczami….

– obejrzeliśmy i degustowaliśmy dania narodowe z krajów naszych partnerów, m. in. mince pies (brytyjskie babeczki), Bratwurst (niemiecka smażona kiełbasa), mako guba (węgierski budyń z chleba i maku) czy Köttbullar (klopsiki szwedzkie)

– zapoznaliśmy się z systemem edukacji obowiązującym w Szwecji, uczestniczyliśmy w lekcjach

– zwiedziliśmy starówkę szwedzką, muzeum Vasa (muzeum morskie z 17-wiecznym galeonem) i muzeum Abby.

Spotkanie to było także okazją do nawiązania nowych przyjaźni i doskonalenia języka angielskiego.

Kolejne, ostanie już spotkanie projektowe odbędzie się 16-22 marca 2014 roku w naszej szkole.