Wielka historia na ekranie.

walesaTrudno się pisze o legendarnym człowieku, który nadal funkcjonuje w świadomości społecznej i jest nadal aktywnym politykiem, a jeszcze trudniej zrobić o nim film. Tego zadania podjął się największy mistrz polskiego kina , Andrzej Wajda, laureat Oskara.

Jego film „Wałesa-człowiek z nadziei” , zamykający tryptyk o przemianach ustrojowych w Polsce, po „Człowieku z marmuru”, „Człowieku z żelaza”, opisał historię przywódcy Solidarności-Lecha Wałęsy i jego rodziny na przełomie kilkudziesięciu lat-od wydarzeń grudniowych 1970r, po zwycięstwo Okrągłego Stołu i powstanie Rzeczpospolitej Polskiej.

Tego filmu nie można zignorować. Dlatego w dniu 8 listopada w Opolskim Centrum Kultury młodzież naszej szkoły wzięła udział w jego projekcji. Po filmie reakcje uczniów były różne, od wątpliwości, poprzez niedowierzanie realiom epoki, zainteresowanie i uznanie. Ale to nie jest film „tylko dla szkół”, powinni go obejrzeć także świadkowie i uczestnicy tych wydarzeń