Drugi dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego

fest 02Minął kolejny dzień 42 Szkolnego Festiwalu Kulturalnego. Przebiegał on pod hasłem „Mam talent”. Do artystycznych zmagań zaproszeni zostali uczniowie okolicznych gimnazjów, którzy mogli przed naszą społecznością szkolną popisać się swoimi zdolnościami. Koncert talentów w języku angielskim prowadzili Łukasz Kocon i Bartek Cięszczyk z 3c.

Na scenie wystąpiła młodzież gimnazjalna. Z Gimnazjum Nr 1 w Opolu Lubelskim – Zuzanna Wrona z piosenką „Szbada for you”, Krzysztof Goliszek na pianinie zagrał utwór Fryderyka Chopina, a K. Pietras i K. Korgul zadebiutowały w piosence na gitarę i flet „Raz po raz”.  Gimnazjum im. M. Kopernika w Karczmiskach reprezentowała Zosia Goliszek w pokazie akrobatycznym.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze wszystkich klas. Jakub Wnuk, Miłosz Łakomy i Mateusz Rąbel wykonali skecz ” Dom Kultury”, Dominika Mruk i Patryk Kuryś zatańczyli brawurowo, Kamil Łysoniek zadebiutował w utworze rapowym „Zemsta”, a Klaudia Porębska zaśpiewała utwór Cz. Niemena „Sen o Warszawie”. Uczniowie młodszych klas także prezentowali się znakomicie. Kamil Wrona i Daniel Pogoda w duecie na gitarę i pianino wykonali miks piosenek, Julia Domżał zaśpiewała piosenkę „Stay”, Kasia Wrona- „Miał być ślub”Moniki Brodki. Na zakończenie wystąpił Wojtek Cybulak w monologu ” O dietach”

Wieczór zakończył się degustacją tureckich potraw.