Szkolny Festiwal Kulturalny z gośćmi z Turcji

img_0210Rozpoczęliśmy kolejny Szkolny Festiwal Kulturalny organizowany w naszej szkole od dziesięcioleci. W tym roku jest on szczególnie wyjątkowy, gdyż łączy się on z wymianą polsko-turecką i wizytą gości z Turcji. Ten dzień festiwalu przebiegał pod hasłem historii Polski. Jego celem było zaprezentowanie młodzieży z Turcji naszych polskich legend, pieśni narodowych, wielkich postaci.

Wszystkie zaplanowane na wieczór występy naszych uczniów prezentowane były w języku angielskim. Szkolny Festiwal Kulturalny , również po angielsku , otworzyła p. dyrektor, Małgorzata Woś, witając gości, prezentując im cele naszego spotkania i życząc wszystkim miłej zabawy. Prezentacje klas związane były z polską tradycją i historią. Klasa 2a przedstawiła prezentację multimedialną promująca najciekawsze miejsca w Polsce. Wśród wielu urokliwych miejsc znalazły się i te niezwykłe, jak Jaskinia Raj, Wieliczka, czy Dom do góry nogami. Klasa 2b zaprezentowała historię Polski od najdawniejszych czasów, wykorzystując w tym celu miedzy innymi znany film animowany Tomasza Bagińskiego. Klasa 3c wykonała wiązankę pieśni legionowych: Pierwsza Brygada, Maszerują strzelcy, Wojenko, wojenko czy Pierwsza Kadrowa. Natomiast klasy trzecie przedstawiły na scenie inscenizacje dwóch polskich legend, klasa 3a-Legendę o Czechu, Lechu i Rusie, 3b – Legendę o Warsie i Sawie. Uzupełnieniem tych informacji była prezentacja multimedialna  o wielkich Polakach przygotowana przez klasę 1a. Wśród wspomnianych osobistości znalazły się: Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Jan Paweł II i Lech Wałęsa. Wieczór zakończył się degustacją tradycyjnych polskich dań.