Turecki tydzień w LO im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim-podsumowanie

DSC_1017W dniach 2-9.12.2013 LO im. A. Mickiewicza gościło 2 nauczycieli i 8 uczniów z TEKIRDAG ÇERKEZKÖY HACI FAHRI ZÜMBÜL ANADOLU LISESI z miejscowości Cerkezkoy w Turcji . Spotkanie odbyło się w ramach programu Młodzież w działaniu. Akcja 1.1 Wymiany młodzieży a tytuł projektu to Play and learn. Education through sport. Baw się i ucz. Edukacja poprzez sport.
W ciągu pracowitego tygodnia goście z Turcji i uczniowie LO brali udział w różnorodnych aktywnościach  związanych ze sportem – turnieju piłki siatkowej, warsztatach zumby, warsztatach na temat  fair play, o zdrowym żywieniu; ale także poświęconych kulturze- prezentacji kultury polskiej(polskich legend, miejsc wartych zobaczenia, historii Polski, znanych Polaków, polskich pieśni narodowych), degustacji polskiej kuchni narodowej, ale także degustacji potraw tureckich przygotowanych przez gości czy  prezentacji muzyki polskiej w OCK. Uczestnicy projektu spotkali się także z panem starostą powiatu opolskiego, Zenonem Rodzikiem.
Językiem komunikacji był język angielski.
Koordynatorem projektu jest M. Ptasińska-Romanowska, a nauczyciele zaangażowani w działania projektowe to I. Bera i M. Batyra.