Międzyszkolny Konkurs Translatorski „Skrzydlate Słowa” – etap I.

W dniu 11.12.2013 roku grupa dziewiętnastu uczniów klas pierwszych i drugich przystąpiła do pierwszego etapu Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego, którego organizatorami są nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i polskiego z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć fragment artykułu prasowego z języka polskiego na język angielski oraz piosenkę pt. „Nine Million Bicycles” z języka angielskiego na język polski.

W konkursie udział wzięli:

 • Julia Domżał – I a
 • Krystian Rak – I a
 • Natalia Duda – II a
 • Łukasz Duda – II a
 • Patryk Burakowski – II a
 • Katarzyna Fiuk – II a
 • Robert Gazda – II a
 • Dariusz Kołosiński – II a
 • Patrycja Krygier – II a
 • Bartosz Miłosierny – II a
 • Dominika Mędrek  – II a
 • Szymon Mucha – II a
 • Joanna Socha – II a
 • Adrianna Żyszkiewicz- II a
 • Magdalena Borowiec – II b
 • Grzegorz Duda – II b
 • Małgorzata Majchrzak – II b
 • Łukasz Mędrek – II b
 • Daniel Pogoda – II b

Do etapu II, który odbędzie się w lutym 2014 roku w Zespole Szkół w Bełżycach, zakwalifikowało się trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, a mianowicie: Grzegorz Duda, Łukasz Mędrek oraz Bartosz Miłosierny. Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki: Katarzyna Fiuk, Szymon Mucha, Joanna Socha oraz Małgorzata Majchrzak.