Konkurs „Skrzydlate Słowa” rozstrzygnięty!

skrzyd_slowa26 lutego 2014 roku w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego „Skrzydlate Słowa”, w którym udział wzięli uczniowie ośmiu szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Grzegorz Duda, Łukasz Mędrek i  Bartosz Miłosierny w kategorii języka angielskiego oraz Anna Bigos w kategorii języka niemieckiego. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie dwóch tekstów – fragmentu  prozy (z języka obcego na język polski) i wiersza (z języka polskiego na język obcy). Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki. Anna Bigos, uczennica klasy II b została laureatką konkursu, zajmując I miejsce w kategorii języka niemieckiego. W kategorii języka angielskiego Bartosz Miłosierny, uczeń klasy II a,  zajął miejsce drugie, a uczniowie klasy II b, Grzegorz Duda i Łukasz Mędrek otrzymali wyróżnienia. Wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu  odbędzie się dn. 9 kwietnia (środa) o godzinie
10.00 w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!