Nasi w Brukseli.

zzzzzzzzNagrodą główną w konkursie „Wiedza biletem do Brukseli” był wyjazd do stolicy Belgii na zaproszenie europosła prof. Zbigniewa Zaleskiego. 1 kwietnia o godzinie 10:15, Wojciech Cybulak z klasy IIB  Liceum Ogólnokształcącego im. A Mickiewicza w Opolu Lubelskim wraz z kilkudziesięcioma uczniami z innych lubelskich szkół wyleciał z lotniska Warszawa-Modlin, by po niespełna 2 godzinach być już w Brukseli, w hotelu położonym w samym centrum miasta. Po  obiedzie w Chez Leon, jednej z najstarszych restauracji w  tym mieście, grupa zwiedzała Brukselę: Parlament Belgijski, Park Królewski, Pałac Królewski, Katedrę Świętego Michała i Starówkę. Wieczorem prof. Zaleski zjadł z uczestnikami projektu uroczystą kolację.   Drugiego dnia grupa gościła w Parlamencie Europejskim, gdzie między innymi miała spotkanie z  europosłami z Wielkiej Brytanii. Rozmawiano o roli, jaką odgrywa Polska we współczesnej Europie, o szansach i zagrożeniach związanych z członkostwem w strukturach europejskich.   Wyjazd, chociaż tak krótki, był wyjątkowo ciekawy, poznałem wielu ciekawych ludzi i ćwiczyłem swój angielski. Myślę, że kiedyś jeszcze tam wrócę– mówi Wojciech Cybulak.

Szkolnym koordynatorem konkursu był Radosław Oponowicz.