Pożegnanie klas trzecich

IMG_032825 kwietnia w naszej szkole, tak jak w innych szkołach w Polsce , świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. Już za kilka dni , 5 maja, zacznie się egzamin maturalny, który stanie się przepustką na studia wyższe dla naszych absolwentów. Klasy drugie przygotowały z tej okazji uroczystą akademię. Gościliśmy na niej Starostę Opolskiego, p. Zenona Rodzika, który wręczył najlepszemu uczniowi w szkole nagrodę. Otrzymała ją Agnieszka Zawadzka z klasy 3c. Starosta Opolski podarował uczniom klas trzecich pamiątkowe długopisy i życzył sukcesów na maturze i w dorosłym życiu. Pani Dyrektor, Małgorzata Woś, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem Michałowi Dąbrowskiemu i Agnieszce Zawadzkiej. Uczniowie, którzy zasłużyli się dla szkoły w działalności artystycznej i sportowej zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom wyróżnionych uczniów i uhonorowała ich dyplomami.

Z kolei uczniowie klas drugich przygotowali część artystyczną, na którą składały się skecze pod tytułem „Familiada” i „Egzamin na geografię”. w Familiadzie jedną rodzinę stanowili nauczyciele, drugą tegoroczni maturzyści, rywalizację wygrali uczniowie. Za doskonałą parodię, kostiumy i charakteryzację należą się ogromne brawa klasie 2a. Natomiast klasa 2b sparodiowała egzamin na wyższą uczelnię, w które w znakomitej roli studenta wystąpił Wojciech Cybulak. Piosenki w wykonaniu Kamila Wrony i Daniela Pogody wprowadziły nas w nastrój zadumy. Klasa 3a pożegnała nas satyryczną piosenką o szkole, a klasa 3c scenką z życia szkoły. W atmosferze radości zakończyliśmy tę uroczystość, wysłuchując piosenki „To były piękne dni” w wykonaniu Klaudii Porębskiej.