Rocznica Zbrodni Katyńskiej

katyn3W kwietniu 1940 roku stalinowscy oprawcy zamordowali elitę przedwojennej Polski w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje i innych miejscowościach  dawnego ZSRS. Uroczystości upamiętniające Zbrodnię Katyńską sprzed ponad pół wieku obchodziliśmy w naszej szkole. Z tą tragedią związana jest inna, ta sprzed 4 lat, Katastrofa Smoleńska, w której śmierć poniosło 96 osób, w tym Prezydent Polski, Lech Kaczyński. Na uroczystej akademii z tej okazji oddaliśmy hołd ofiarom jednej i drugiej tragedii. Pomysłodawcą uroczystości był nasz uczeń, Bartłomiej Rogala, a opiekę merytoryczną nad akademią sprawowała p. Anna Gutek. W programie akademii znalazły się wiersze współczesnych poetów polskich, piosenki patriotyczne i prezentacja multimedialna przypominająca obie katastrofy. Wystąpili: Agata Czopek, Partycja Dziechciarz, Małgorzata Węglińska, Aleksandra Śpiewak,  Mateusz Pietras, Pieśni wykonali Kamil Wrona i Daniel Pogoda oraz Weronika Furga. Dekorację do akademii przygotowały: Partycja Krygier, Aleksandra Rola i Magdalena Gałkowska.