Niech się święci 3 Maja

3_maj 2014Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja obchodzone jest w III Rzeczpospolitej od 1990r. Ten dzień upamiętniający próbę reformowania upadającej Rzeczpospolitekj Obojga Narodów obchodzony jest bardzo uroczyście. W naszej szkole 30 kwietnia okolicznościową akademię przygotowała klasa 1a z wychowawczynią, p. Moniką Ptasińską-Romanowską i p. Annę Gutek. W programie akademii znalazły się piosenki Marka Grechuty   , utwory poetyckie Wisławy Szymborskieji i innych poetów polskich. Swoje zdolności wokalne i recytatorskie zaprezentowali na scenie: Patrycja Dziechciarz, Małgorzata Węglińska, Patrycja Jaśkowska, Weronika Furga, Natalia Wilczyńska, Kamila Horab, Katarzyna Wrona , Mateusz Pietras i Kamil Wrona.

Ciąg dalszy obchodów trzeciomajowego święta miał miejsce 3 maja . W ten dzień ulicami miasta przeszła patriotyczna manifestacja, w której wzięli udział także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Młodzież wystawiła honorową wartę przy figurze Matki Bożej przy ulicy Kolejowej, dwa poczty sztandarowe, szkolny i Armii Krajowej, przygotowała biało-czerwone kotyliony i wzięła udział we mszy świętej odprawianej w intencji Ojczyzny. Wszystkim uczestnikom tej manifestacji dziękujemy za wytrwałość, poświecenie i piękną patriotyczną postawę.