Noc w Liceum

IMG_0504W piątkowy wieczór, 9 maja 2014 , roku zaprosiliśmy wszystkich uczniów i sympatyków szkoły na Noc w Liceum. Po raz pierwszy zaproponowaliśmy taką formę promocji naszej szkoły, aby zaprezentować jej historię, legendy i klimat dnia codziennego, oraz wprowadzić jednocześnie w zbliżający się Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły. W czasie pikniku przygotowanego przez Radę Rodziców odbywały się konkursy terenowe. Pierwszy polegał na przelaniu wody z jednego pojemnika do drugiego przy pomocy łyżki wazowej. Test sprawdzał uczniowskie zdolności w laniu wody. Kolejne zadanie pod hasłem: „jeśli przychodzisz nieprzygotowany do sprawdzianu, to najważniejsze, aby dobrze trafić”, polegało na rzucaniu piłeczkami do kosza. Trzecia konkurencja to rzucanie kostką. Ta osoba z drużyny, która rzuci najmniejszą liczbę oczek, musi pokonać tor przeszkód, i to z zawiązanymi oczami. Pozostałe osoby z drużyny oczywiście pomagają jej. . Poszukiwano również ukrytych na terenie wokół szkoły puszek coli, ścigano się na czas taczkami dookoła szkoły, układano z rozsypanki logo szkoły,a na zakończenie miała  miejsce zgadywanka polegająca na prawidłowym przyporządkowaniu odpowiedniego ucznia naszyej szkoły do klasy. W rywalizacji brało udział osiem drużyn. Wszyscy uczestnicy pikniku częstowali się przygotowanymi na grillu przysmakami: kiełbaskami. zapiekankami, bigosem i kaszą z kociołka. Potrawy przygotowali dla nas rodzice, a produkty ofiarowali sponsorzy: Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Opolu Lubelskim, Piekarnia „Smaga” i p. Agnieszaka Boryca.

W czasie pikniku odbyły się koncerty dwóch szkolnych zespołów. Z naszego liceum zagrali Kamil Wrona z Danielem Pogodą, z Gimnazjum nr 2 – RAPTOR w składzie: Cezary Plis, Albert Czarnowski i Mikołaj Batyra. .Kiedy już zapadł zmierzch, przenieśliśmy się wszyscy do budynku szkoły na dalszy ciąg atrakcji : konkurs karaoke, pokazy tańca   „Zumba”, projekcje filmów z życia szkoły i przedstawienie przygotowane przez klasę 1a ” Historia Rozalii Lubomirskiej”. Wokół naszej szkoły krąży legenda, że duch Rozalii ukazuje się czasami w ciemnych czamarkach budynku dawnego pałacu Lubomirskich i dlatego chcieliśmy przybliżyć postać naszej pani na Opolu.

W bibliotece szkolnej na zainteresowanych rękodziełem i sztukami plastycznymi odbyły się warsztaty decoupage’u, czyli sztuki malowania i wyklejania różnych powierzchni.Bawiliśmy się wszyscy do północy, ale niestety, nie spotkaliśmy Rozalii, nie licząc tej na scenie….

Składamy podziękowania za pomoc wszystkim rodzicom i uczniom biorącym udział w imprezie, szczególnie pp.: E. Burakowskiej, W. Domżałowi, B. Rąbel-Dacka, M. Kocon, J. Flont, D. i Z. Wronom, M. Pałce. Zapraszamy na kolejną „NOC W LICEUM”.