Odkrywamy Kazimierz Dolny

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu 15 maja 2014 roku odbyła się wycieczka grupy biologiczno-chemicznej klasy 2b
do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszym etapem wycieczki było malownicze wzgórze zwane Albrechtówką z fantastycznym punktem widokowym na osadę Mięćmierz, wiatrak kozłowy, rezerwat faunistyczny „Krowia Wyspa”, zamek w Janowcu i Dolinę Wisły.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego. W muzeum prezentowane są cztery ekspozycje stałe: „Kazimierski Park Krajobrazowy” prezentująca elementy środowiska przyrodniczego tego terenu, „Tajemnice wymarłego świata” ukazująca życie istniejące na obszarze KPN w okresie kredowym, 65 mln lat temu, „ W krainie wąwozów” na temat wąwozów lessowych i żyjących tam organizmów; oraz „W przełomowej dolinie środkowej Wisły” ukazująca bogactwo przyrody rzeki. Na wolnym powietrzu podziwialiśmy roślinność muzealnego ogródka botanicznego. Ostatnim punktem wycieczki był kazimierski rynek.