SESJA PARLAMENTU DZIECI I MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

pdimwW środę 7 maja 2014 r. dwóch uczniów naszej szkoły Wojciech Cybulak i Bartłomiej Rogala uczestniczyło w Sesji Sprawozdawczo – Wyborczej Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Parlament jest organizacją reprezentująca interesy dzieci i młodzieży wobec władz samorządowych i państwowych. W skład parlamentu wchodzi  50 delegatów wybranych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Na obradach gościli między innymi Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk i Kurator Oświaty w Lublinie Krzysztof Babisz. Młodzież z całego województwa wysłuchała sprawozdania z działalności ostatniej dwuletniej kadencji PDiMWL, a następnie wybrała prezydium parlamentu na kolejną kadencję. W prezydium nie znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły,  jednak już wybór do grona 50 przedstawicieli wszystkich szkół województwa lubelskiego jest niemałym sukcesem.