Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego w naszej szkole

DSCN365928 sierpnia 2014r. w Liceum Ogólnokształcącym w Opolu Lubelskim mieszczącym się w zabytkowym Pałacu Lubomirskich wyremontowanym w okresie wakacji odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Oprócz gospodarzy -Pawła Pikuły, Przewodniczącego Konwentu i Starosty Lubelskiego oraz  Zenona Rodzika, Starosty Opolskiego nasza szkoła gościła wiele znaczących osób- Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego, Wojciecha Wilka , Wojewodę Lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego. W konwencie brało udział wielu starostów powiatów z Lubelszczyzny.

Na posiedzeniu wysłuchano wystąpień na temat znaczenia dla województwa lubelskiego projektów strategicznych i realizujących strategię regionu, współpracy administracji rządowej z samorządami powiatów . Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego, przedstawił wykaz przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, a Starosta Opolski, Zenon Rodzik , przedstawił projekty zrealizowane w ramach RPO WL 2007-2013 i innych źródeł przez Powiat Opolski. Nasi goście mieli także okazję przejażdżki Nadwiślańską Kolejką Wąskotorowa na trasie Opole Lubelskie-Karczmiska -Polanówka.