30 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W sobotę 18 października po raz 30 maturzyści Archidiecezji Lubelskiej uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. W podróż wyruszyli także maturzyści naszego liceum. Upłynęła ona na modlitwie. Wielu pątników było w Sanktuarium po raz pierwszy. Gdy weszli do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, ujrzeli cudowny wizerunek Madonny i setki pogrążonych w modlitewnej zadumie ludzi. Wielu na kolanach obchodziło Ołtarz Główny, zanosząc w pokorze prośby  do Matki Bożej. O godz. 17. rozpoczynała się uroczysta msza święta , którą poprowadził ks. bp Mieczysław Cisło.We mszy brały udział również poczty sztandarowe ze wszystkich szkół średnich , których młodzież przybyła na uroczystość. Ksiądz Biskup w słowie skierowanym do młodzieży poprosił ją o to, by jej wiara przejawiała się nie tylko w modlitwie, ale i w czynach. Przypominał także, aby młodzi ludzie, wchodząc w dorosłe życie, nie zapominali o wierze i miłości do Boga i do drugiego człowieka. Różaniec, Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa na wałach zakończyły modlitwę maturzystów. Jak wspomina jeden z nich, Bartek Rogala, pielgrzymka ta była bardzo ważnym wydarzeniem w życiu budującym i pogłębiającym ich wiarę w Boga.Były to niezapomniane przeżycia.