Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0042Dzień, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, jest świętem wszystkich pracowników oświaty i uczniów. Obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. W tym dniu w szkole odbyła się akademia przygotowana przez klasę II a i jej wychowawczynię, p. M. Romanowską. Wśród gości zaproszonych z tej okazji znaleźli się wicestarosta Powiatu Opolskiego, p. J. Gąsior, przedstawiciele rodziców, p. Z. Wrona i p. W. Domżał oraz nauczyciele emeryci: pp. Z. Galek, A. Dajek, Z. Banaszek, K. Gołofit i A. Czapla. Z okazji tego święta p. dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom : pp. M. Kobiałce, T. Pietras, M. Romanowskiej, D. Piłat, J. Mroczek i R. Romanowskiemu.

Na część artystyczną akademii składały się satyryczny wiersz o historii szkolnictwa w Polsce do prezentacji multimedialny, który recytowali: A. Czopek , M. Węglińska, S.Szuba, P, Jaśkowska, P. Dziechciarz , B. Zgnilec i P. Jaśkowska i śpiewy.  Polskie piosenki przypominające historię Polski śpiewały: K. Wrona,  W. Furga, K. Horab, J. Domżał. Nad nagłośnieniem czuwał M. Miroński. Akademię tę pokazaliśmy w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim, gdzie odbywały się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na tej uroczystości Starosta Opolski, p. Zenon Rodzik wręczył nagrody pp. Dyr. Małgorzacie Woś i B. Cyrkler. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom i młodzieży za piękny występ.