W poszukiwaniu ideału-Dzień Chłopaka w szkole

DSC_0247Pod takim hasłem obchodziliśmy w szkole uroczystości klasowe i szkolne związane  z Dniem Chłopaka. Klasowe polegały na poczęstunku kolegów pizzą lub tortem, obdarowaniem ich drobnymi prezentami.  Uroczystość  szkolna odbyła się na świetlicy szkolnej. Dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów bardzo ciekawy program, na który składała się scenka pt. „Dzień chłopaka”o tym, co by było, gdyby odwróciły się role społeczne i światem rządziły kobiety. Wystąpiły w niej za Śledzik jako tata, Żaneta Zając-mama i Agnieszka Szkutnicka jako Jasio. Na scenie pojawiły się również dziewczyny w różnych rolach społecznych i zawodowych . Wykonały one układ taneczny do piosenki „Boys, Boys, Boys”- Kamila Wnuk, Kasia Fiuk, Marcelina Wójtowicz, Gabrysia Kozieł, Kasia Bartoś, Agata Czopek i Patrycja Dziechciarz.Nietypowym punktem programu był film przygotowany przez Karolinę Pietras prezentujący poglądy kobiet na temat idealnego mężczyzny. Sondę przeprowadziły dziewczyny z klas 1 wśród mieszkanek Opola Lubelskiego  i żeńskiej części społeczności szkolnej. Głównym punktem akademii był konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. Stanęło do niego pięciu przedstawicieli wszystkich klas.: 1a-Jakub Tupaj, 1b-Czarek Plis, 2a-Hubert Kuźnicki, 3a-Robert Gazda i 3b-Wojtek Cybulak. zmierzyli się oni w konkurencjach polegających na wiązaniu krawata, autoprezentacji, makijażu, i stylizacji. Zwyciężył Robert Gazda z klasy 3a. Weronika Furga na zakończenie wykonała piosenkę „Chłopaki nie płaczą” zespołu TLove. Nad wszystkim czuwały panie Małgorzata kobiałka i Anna Gutek.