Drugi dzień 43 Szkolnego Festiwalu Kulturalnego

DSC_0620Drugi dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego 2014 odbywał się pod hasłem MAM TALENT. Do udziału w tej konkurencji festiwalowej zaprosiliśmy wszystkie szkoły gimnazjalne z okolic Opola Lubelskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie Gimnazjum w Łaziskach, w Niezdowie, w Kluczkowicach i Karczmiskach. Uczniowie tych szkół zaprezentowali przed nami swoje umiejętności wokalne i  satyryczne, przedstawiając scenkę kabaretową o przygodach przybyszy z kosmosu, którzy odkrywają uroki naszego regionu.

Uczniowie liceum odkryli przed widzami swoje talenty, takie jak, układanie jedną ręką Kostki Rubika w kilkadziesiąt sekund, wykonanie utworów F. Chopina, stand-up do monologu M. Stuhra, parodia programów rozrywkowych, kabaret.

Drugą konkurencją tego dnia był konkurs na filmik o klasie. Poznaliśmy nieformalne życie klasowe uczniów , ich umiejętności reżyserskie i montażowe, pomysłowość. Jednym z ciekawszych pomysłów była scenka uprowadzenie wychowawcy klasy i cudowne jego uwolnienie lub walka z gangsterami i kosmitami.

Pomysły na prezentację wychowawcy klasy również były oryginalne, np. plansza przedstawiająca wychowawcę w naturalnej wielkości,Piosenki o klasie zamknęły rywalizację klas. Wszystkie zespoły wzięły udział w tej zabawie. Samorząd Uczniowski, który był organizatorem tego dnia, dziękuje uczniom i wychowawcom za wysiłek włożony w przygotowanie prezentacji. Kolejne zmagania dopiero na 44 SFK w 2015r., na które zapraszamy już dziś.