Trzeci dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego – Dzień Języków Obcych

DSC_0834Umiejętności językowe przydają się wszędzie i prawie zawsze. Przekonaliśmy się o tym w trzeci dzień SFK, który odbył się 4 grudnia w naszej szkole. Konkurencje festiwalowe tego dnia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Bardzo chętnie prezentują oni swoje wokalne umiejętności w konkursie piosenki obcojęzycznej. Oprócz najbardziej popularnych piosenek w języku angielskim usłyszeliśmy również piosenki wykonane po niemiecku. Drugą festiwalową konkurencją była stylizacja na znaną postać kultury angielskiej lub niemieckiej. Na scenie ujrzeliśmy J. S. Bacha, Merylin Monroe, B. Marleya, zespół GUNS N’ ROSES, M. Jordana i innych.  Przed szkolną publicznością wystąpili także uczniowie zaprzyjaźnionych z naszą szkołą gimnazjów-w Łaziskach, Niezdowie, Karczmiskach i Kluczkowicach. Dziękujemy im za przyjęcie naszego zaproszenia. Uzupełnieniem tych artystycznych prezentacji był konkurs na deser lub danie angielskie. Pojawiły się mufinki, torty, sandwiche, same pyszności.

Kolejna edycja Dnia Języków Obcych na Szkolnym Festiwalu Kulturalnym za rok.