Studniówka 2015

10957403_905242019539920_8105427570593756633_oMatura dopiero za sto dni. Zaczęło się już odliczanie. W sobotę, 24 stycznia 2015r. ruszył zegar. Rozpoczęła się studniówka dla tegorocznych maturzystów. Wiele w tym roku nastąpiło zmian. Tym razem bal odbył się w restauracji  „Tukan”w Poniatowej, a do tańca przygrywał nie zespół muzyczny, tylko DJ.

Bal studniówkowy tradycyjnie otworzyła pani Dyrektor , Małgorzata Woś, nawiązując do 70-letniej historii szkoły i tegorocznego jej jubileuszu, który obchodziliśmy we wrześniu 2014r. Z kolei głos zabrał Starosta Opolski, p. Zenon Rodzik , i przedstawiciele Rodziców-p. E. Burakowska i p. A. Majchrzak.

Nie ma studniówki nie tylko bez poloneza, ale i części artystycznej. I tym razem młodzież popisała się niezwykłą inwencją . Prowadzący- Patryk Burakowski i Wojciech Cybulak przypominali nam największe gwiazdy z klasy 3a i 3b oraz ich niezapomniane hity i występy. Koncert studniówkowy otworzyli Daniel Pogoda i Kamil Wrona przebojem grupy Lombard- „Przeżyj to sam”. Następnie na scenie zrobiło się „pasiasto”, czarno-biało. W takich kolorach wystąpiły dziewczęta z klasy 3b- Żaneta Zając, Agnieszka Szkutnicka, Weronika Kisiołek, Małgorzata Majchrzak, Malwina Drąg, Karolina Drozd, Anna Selmaj, Wioleta Sierocka i Natalia Studnicka. Wykonały one przezabawny układ taneczny.

Klasa 3a rozbawiła nas do łez scenką kabaretową pt „Studniówka”, opowiadającą o tym , jak tato Marzenki musiał porozumieć się po polsku z jej kolegą, z którym wybierała się na studniówkę. Wbrew pozorom nie było to takie proste. Niby ten sam język, ale…pokolenie inne. Na szczęście Marzenka zdążyła się wyszykować i pójść na bal. W roli Marzenki wystąpił Robert Gazda, jej taty- Kamil Jarosz, a jej kolegi-Oliwia Rola.

Piękną piosenkę o miłości do szkoły odśpiewali uczniowie klasy 3a, obiecując publicznie, że po studniówce wezmą się do nauki i będą przygotowywać się do matury, dlatego, że ……kochają szkołę i sorkę, jaką, nietrudno się domyśleć. Uczniowie klasy 3b też kochają szkołę, ale tę wyższą. W scence kabaretowej pt” Absolwent” na naszych oczach odbywał się egzamin wstępny na wyższą uczelnię. Było to egzamin z geografii Polski. W komisji egzaminacyjnej same szychy- Rektor uczelni-Kamil Wrona i Dziekan wydziału- Daniel Pogoda są gotowi uczynić wszystko, aby jedyny chętny na ten kierunek zdał i został przyjęty. Nie będzie to proste zadanie, jako że absolwent ma wysokie wymagania i mniemanie o sobie. W tej roli wystąpił Wojtek Cybulak.

Podsumowaniem koncertu była piosenka ” Matura” w wykonaniu D. Pogody i K. Wrony. Wszystkim maturzystom gratulujemy i życzymy sukcesów.