„Tango „Sławomira Mrożka w nowej odsłonie.

posterW poniedziałek, 26 stycznia 2015 r. uczniowie klas trzecich obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Tango” na scenie Domu Chemika w Puławach. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych współczesnych  dramatów polskich. Realia lat 60 -tych

dramatu przeniesione zostały do czasów bliższych nam, ale problemy głównych bohaterów są wciąż aktualne. Młodzi ludzie mają takie same problemy jak Artur, buntują się , nie rozumieją starszych, chcą zbudować „nowy, lepszy świat”. Ale czy to jest możliwe? Pytanie postawione przez S. Mrożka jest nadal bez odpowiedzi. Czy maturzyści znajdą ją po obejrzeniu spektaklu?

Spektakl przygotował dla młodzieży Teatr Ludowy z Krakowa. Na scenie pojawili się krakowscy aktorzy, a reżyserem spektaklu był Piotr Cyrwus. Opiekę nad młodzieżą sprawowały polonistki-pp. I. Majak-Gierczak i R. Jackowska.