Peregrynacja relikwii bł. Ks. Popiełuszki

safe_image.phpKsiądz Jerzy Popiełuszko jest męczennikiem totalitarnych czasów. Ginął śmiercią tragiczną z rąk oficerów Służby Bezpieczeństwa w 1984r. Jego relikwie były wystawione w naszym parafialnym kościele przez cały tydzień od 8 do 15 lutego. W uroczystości powitania relikwii wzięła udział młodzież naszej szkoły. Oprawę liturgiczną przygotowała s. M. Łomża, a teksty czytali i pieśni śpiewali : Patryk Stolarski, Katarzyna Wrona, Weronika Furga, Małgorzata Węglińska, Cezary Plis i Kamil Wrona. Uroczystościom nawiedzenia towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i działalności duszpasterskiej księdza Jerzego. Przygotowali ją pod opieką p. A. Gutek nasi uczniowie:  Sylwia Szuba, Beata Zgnilec, Agata Witczak, Weronika Furga, Małgorzata Węglińska i Bartłomiej Rogala. Nasza szkoła wystawiła również poczet sztandarowy w składzie: Agata Witczak, Natalia Wilczyńska, Sylwia Szuba, Bartłomiej Rogala i Łukasz Duda. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tej doniosłej uroczystości i zaangażowanie w jej uświetnienie. Nad uroczystością czuwała p. I. Majak- Gierczak.