Konkurs „Twoje europejskie wyzwanie”

europejskie_wyzwanie_plakat_150dpiKonkurs pod tym hasłem organizuje wspólnie z europosłem Krzysztofem Hetmanem Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Skierowany został do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego. Celem konkursu jest zachęcanie młodego pokolenia do zgłębiania wiedzy o Unii Europejskiej oraz uświadomienie korzyści, jakie niesie ze sobą członkostwo w Unii Europejskiej. Główną nagrodą dla 12 najlepszych drużyn jest wyjazd do Brukseli.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W etapie powiatowym, który odbył się 27 marca wygrali: Bartłomiej Rogala, Wojciech Cybulak i Kamil Wrona. Na tym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy o Unii Europejskiej. 20 kwietnia miał miejsce etap wojewódzki konkursu. Na tym etapie 24 najlepsze drużyny z regionu rywalizowały ze sobą w konkurencjach o charakterze interaktywnym. Nasz drużyna zajęła 12 miejsce i pojedzie we wrześniu na wyjazd studyjny  do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Uczniów przygotowała p. A. Gutek. Gratulujemy.