Czy znam Pismo Święte? Konkurs Biblijny.

okwb1200x45021 kwietnia 2015 w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla diecezji lubelskiej. Wzmaganiach na poziomie diecezjalnym wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły: Wojciech Cybulak z kl. lllb, Bartłomiej Rogala z kl. lllb i Izabela Śledzik z kl. lb.

Konkurs rozpoczął się od powitania wszystkich uczestników, następnie w skrócie opowiedziano o idei tego przedsięwzięcia oraz o jego patronach. Około godz. 11 rozpoczęła się pisemna część konkursu. Po rozwiązaniu testu można było udać się na poczęstunek, a następnie na Mszę św. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Starodruków i Dzieł Sakralnych. Po południu zostały ogłoszone wyniki. Siedem osób, które uzyskały największą liczbę punktów w teście, wzięło udział w części ustnej konkursu i to właśnie spośród nich wybrano 3 najlepsze osoby, które będą reprezentowały naszą diecezję na etapie ogólnopolskim, i które będą miały okazję zdobyć fantastyczną nagrodę, jaką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, Rzymu i wybranego Sanktuarium na terenie Europy.

Nasi uczniowie, mimo iż nie zajęli miejsca na podium, zdobyli satysfakcjonujące wyniki. Udział w konkursie poszerzył ich wiedzę, a dzięki atrakcjom zapewnionym przez organizatorów mogli zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Było to niezapomniane spotkanie.