II Noc w Liceum

noc1Rok temu pojawiła się idea zorganizowania niezwykłego przedsięwzięcia promującego nasze liceum. Wpadliśmy wówczas na pomysł przygotowania widowiska artystycznego w plenerze, które będzie się odbywać nocą. Tak narodziła się idea Nocy w Liceum. Przygotowaliśmy dla gości różne atrakcje. Zorganizowaliśmy stoiska informujące o przeszłości naszej szkoły, pałacu Lubomirskich, w którym mieści się nasze liceum. Przygotowaliśmy także stoiska tematyczne , które pozwoliły zapoznać się z sekretami naszego zdrowia, a pokazy sprawnościowe  ratowników medycznych odkryły tajniki pracy tych służb. Pracownie naszej szkoły przybliżyły jej charakter, wprowadzając w klimat prowadzonych tutaj lekcji. Zwieńczeniem tych wydarzeń był koncert naszych uczniów i absolwentów.

Po krótkiej prezentacji szkoły przedstawionej przez p. dyrektor, Małgorzatę Woś, rozpoczęliśmy zabawę pod hasłem „Kocham cię, Liceum”. Prowadziły ją Jowita,  Ania, Magda i Agnieszka z 1b. Do zabawy zaprosiły gimnazjalistów. Dzięki niej nauczyliśmy się o naszej szkole wielu ciekawych rzeczy.   Informacje te przydadzą się nam w  trakcie konkursu wiedzy o szkole rozgrywanego w ramach kolejnego Szkolnego Festiwalu Kulturalnego, na który zapraszamy już dziś.W koncercie wystąpili : Kasia , Julia, Ola , Mateusz i Norbert z piosenkami: Wszystko jedno, Ona jest ze snu, Ale to już było,  AgnieszkaOla w repertuarzeThe A Team, The White Stripes, Seven Nation Army,Radioactiv.

Na zakończenie  koncertu w plenerze obejrzeliśmy występ zespołu metalowego„Snake’s Rib”. W jego skład wchodzą absolwenci naszej szkoły, którzy kończyli ją trzy lata temu- Norbert , Jacek i Michał, który maturę zdał dwa lata temu. Mimo licznych obowiązków, zbliżającej się sesji egzaminacyjnej, przyjęli zaproszenie na nasze święto i tak , jak uświetnili swoim występem Jubileusz 70-lecia szkoły, tak uświetnili Noc w Liceum.

A godzinach wieczornych, gdy już się ściemniło,odbyła się- Licealna Noc Kabaretowa, w czasie której zaprezentowali się najzabawniejsi komicy  naszej szkoły: Klasa 1b, Rafał i Hubert z 2a. Na scenie szkolnej wystąpił także zespół Raptor. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory – Słyszę szum, Gdy zamknę oczy, Przyjaciele, Uwierz w siebie, Progres, Czasami.

Niewątpliwą atrakcją II Nocy w Liceum były warsztaty techniki plastycznej decupage’u i salon gier komputerowych w pracowni informatycznej. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pizzę. Dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i życzliwość.