Trzeciomajowe uroczystości

3maja3 maja 1791r. uchwalona została Konstytucja zmieniająca ustrój I Rzeczpospolitej. W III Rzeczpospolitej obchodzimy pamiątkę jej ogłoszenia jako święto narodowe. Czcimy pamięć poległych w obronie wolności i demokracji. Także i w tym roku mieszkańcy naszego miasta uhonorowali to święto udziałem w manifestacji patriotycznej i we mszy świętej w intencji ojczyzny. Przy figurze Matki Bożej  przy ulicy Kolejowej rozpoczęły się obchody trzeciomajowego święta. Młodzież naszego liceum przygotowała część artystyczną, na którą złożyły się fragmenty utworu Juliana Ursyna Niemcewicza pt. „Powrót posła” oraz tekstu  Konstytucji 3 Maja. W rolę poety wcielił się Patryk Stolarski. Podkomorzego zagrał Cezary Plis, Podkomorzynę Izabela Śledzik, Walerego Kamil Drózd, a jego narzeczoną Jowita Kamińska. Na zakończenie sceny wszyscy zatańczyli poloneza. Dziękujemy wszystkim za udział w tych uroczystościach , a paniom D. Piłat, J. Mroczek i A. Gutek za przygotowanie przedstawienia.