Spotkanie po latach

DSC_0117Czy można kiedykolwiek zapomnieć swoją maturę albo swoją klasę i szkołę? Nigdy. Dowodem na to są spotkania absolwentów szkoły po wielu latach od jej ukończenia. Dokładnie 60 lat po maturze, którą zdawali w 1955 r. , spotkali się w murach naszej szkoły jej uczniowie. Z wielkim sentymentem i wzruszeniem wędrowali po korytarzach szkolnych, przeglądali się starym pracowniom, przeglądali zdjęcia, klasowe dzienniki i zeszyty. Byli pod ogromnym wrażeniem wielu zmian , które zauważyli, nowy wystój, nowe podłogi, wykładziny, pomoce naukowe. Mimo tych nowoczesnych akcentów czas się dla nich zatrzymał. Znowu poczuli się jak nastolatkowie, z nadzieją zaczynający dorosłe życie.

Po spotkaniu w murach szkoły, 22 osobowa grupa absolwentów z rocznika 1955 odwiedziła cmentarz parafialny, na którym spoczywają ich koledzy, wzięła udział w uroczystej mszy świętej i spotkała się na kolacji.DSC_0103

Wspomnienia szkolnych dni na szczęście nigdy nie blakną.