Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

1_103074_narodowe-czytanie-lalki_34821Z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego od czterech lat organizowana jest akcja czytania dzieł wielkich twórców literatury polskiej. Po lekturze „Pana Tadeusz”, utworów A. Fredry, „Trylogii” H. Sienkiewicza, w tym roku przyszła pora na największą polską powieść dojrzałego realizmu, czyli „Lalkę” Bolesława Prusa. W akcję czytania tego utworu na zaproszenie OCK w Opolu Lubelskim włączyła się młodzież naszego liceum. W sobotę, 5 września , w centrum miasta przedstawiciele władz i młodzież szkolna czytali fragmenty powieści. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w Narodowe Czytanie.  Powieść czytali:  z klasy 1a-Adrian Birbach, Klaudia Wawrzycka, Daniel Wach, z klasy 2b- Czarek Plis, Mikołaj Batyra i Justyna Wójcik. Nad wszystkim czuwała p. Danuta Piłat.