31 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

 

jasna goraZgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klasy maturalnej odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegorocznemu wyjazdowi przewodniczyło hasło „Nowe życie w Chrystusie”. W sobotę 10 października 2015 roku maturzyści pojechali złożyć intencje u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej związane ze zbliżającym się egzaminem maturalnym i wyborem dalszej drogi życiowej. Wszyscy młodzi pątnicy przeżyli ten czas w skupieniu i  modlitwie, wypraszając u Boga potrzebne łaski w dorosłym życiu. Uczniowie w ten dzień mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej wzdłuż jasnogórskich wałów, odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz przeżyć Eucharystię. Pielgrzymka jest bardzo ważnym okresem w życiu licealistów. Dzięki niej zbudowaliśmy na nowo swoją wiarę i pogłębili ją.  Opiekę nad maturzystami pielgrzymującymi na Jasną Górę sprawowała s. Marianna Łomża.