Samolotem do Gdańska-wycieczka klasy 3a

IMG_1301aLotem Warszawa Modlin- Gdańsk rozpoczęła się wycieczka klasy 3a.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję przekonać się że Gdańsk to jedno z bardziej niezwykłych miejsc w Polsce. Że to to nie tylko łamy historii, ale też wyjątkowa atmosfera i klimat. Między zwiedzeniem kolejnych zabytków mogli podziwiać uliczne występy, rozkoszować się widokiem starych kamienic, czy delektować smakiem kawy czy gofrów.
W ciągu trzech dni zwiedzili historyczną dzielnicę Gdańska ze starym portem i symbolem trójmiejskiej metropolii – Żurawiem. Spacerując Długim Targiem będą mieli okazję obejrzeć słynną fontannę Neptuna i Dwór Artusa. Zwiedzili największą ceglaną świątynię Europy – kościół Najświętszej Marii Panny ze słynnym zegarem astronomicznym. Na Placu Solidarności, w miejscu, skąd rozpoczęła się batalia o wolność i demokrację w Europie Środkowej – obejrzeli Państwo Pomnik Ofiar Grudnia 70. Spędzili też niezapomniane przedpołudnie w Sopocie.
Wycieczka (z wielu powodów) będzie niezapomniana dla jej uczestników.