Z wizytą w Brukseli

12063487_935035273230478_3883307008624782402_nMOJE EUROPEJSKIE WYZWANIE to  konkurs zorganizowany w marcu i kwietniu 2015 przez biuro lubelskiego europosła Krzysztofa Hetmana i Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Z blisko 200 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, zespół z LO im. A.Mickiewicza w Opolu Lubelskim w składzie: Wojciech Cybulak, Bartłomiej Rogala i Kamil Wrona znalazł się w ekskluzywnym gronie 12 laureatów.

W ubiegłym tygodniu nasi absolwenci odebrali zasłużoną nagrodę:czterodniowy wyjazd do Belgii. Podczas wizyty młodzież zwiedzała siedziby instytucji europejskich, brukselską starówkę i Brugię, miasto ze świetnie zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. Głównym wydarzeniem tego wyjazdu było spotkaniem z europosłem Krzysztofem Hetmanem w Parlamencie Europejskim. Po gorącej dyskusji, dotyczącej między  innymi problemu uchodźców, rolnictwa i uczestnictwa młodzieży w życiu społecznym i gospodarczym, pan Krzysztof Hetman podjął wszystkich uroczystą kolacją. Mimo deszczowej pogody, przywozimy wiele ciepłych wspomnień, pozytywnych wrażeń i nowych znajomości. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawował p. Mariusz Batyra.