Konkurs Komisji Europejskiej „Juvenes Translatores” w naszej szkole.

concorso-Juvenes-Transator-460x250Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej (DG ds. Tłumaczeń Pisemnych) zorganizowała kolejną edycję konkursu tłumaczeniowego dla szkół na terenie Unii Europejskiej – Juvenes Translatores. W celu wybrania określonej liczby szkół spośród tych, które poprawnie prześlą formularze zgłoszeniowe, przeprowadzone zostało losowanie elektroniczne. Liczba szkół wybranych z każdego państwa członkowskiego będzie równa liczbie posłów danego państwa w Parlamencie Europejskim. Jest nam miło poinformować, że spośród kilkuset szkół, które zgłosiły się do konkursu w Polsce, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim znalazło się w gronie 51 wylosowanych. Do zawodów przystąpić mogli uczniowie urodzeni w 1998 r. Z naszej szkoły w konkursie tłumaczeniowym udział wzięli Patrycja Kuryś z 2a i Mikołaj Batyra w 2b. Konkurs odbył się 26 listopada 2015 r. Ogłoszenie wyników spodziewane jest na luty 2016 r. Opiekę nad uczniami sprawuje p. Mariusz Batyra.