SFK-Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

DSC_0733Dzień Języków Obcych od 2010 r. jest stałą częścią Szkolnego Festiwalu Kulturalnego, a jego główną atrakcję jest Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Oprócz uczniów naszego liceum w rywalizacji solistów wzięli udział także uczniowie gimnazjów- Karolina Borowiec z Łazisk, Wiktoria Skrzypiec z Niezdowa oraz Alicja Kołodziejczyk i Joanna Mazurkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim. W tej kategorii zwyciężyła Karolina.

W konkursie wzięli udział także uczniowie naszego liceum- Kinga Nita z 1a, Daria Gołofit i Patrycja Kuryś z 2a, Agnieszka Mucha z 2b, Weronika Furga z 3a. Jury przyznało I miejsce uczennicom klasy IIa. Gratulujemy!

Po południu w Opolskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny, którego głównym celem było zebranie funduszy na leczenie i pomoc dla Katarzyny Nowaczek uczennicy klasy 2a. W koncercie wzięli udział uczniowie liceum, koleżanki i koledzy Kasi z gimnazjum, absolwenci naszej szkoły oraz goście z z zagranicy.