Szkolne świętowanie

Koledy_2016Świętowanie Bożego Narodzenia i Nowego Roku rozpoczynamy w naszej szkole zawsze od Dnia Patrona, Adama Mickiewicza. Uroczystości te zbiegają się z urodzinami naszego wieszcza, który przyszedł na świat w Wigilię, 24 grudnia 1798r. Dzień Patrona obchodzony jest bardzo uroczyście, rozpoczyna się śniadaniem uczniów z wychowawcami, a kończy akademią poświęconą życiu i twórczości Mickiewicza. W tym roku akademię przygotowały klasy I, 1a i 1b. Okolicznościowy referat napisany przez p. Annę Gutek wygłosili Klaudia Wawrzycka i Daniel Wach , a dotyczył on dylematów moralnych Konrada Wallenroda. Przedstawienie oparte na motywach poematu Mickiewicza pt. „Konrad Wallenrod” przygotowały z uczniami pp. Urszula Mędrek i Anna Cięszczyk.

Dzień poprzedzający ferie świąteczne poświęcony jest na spotkania młodzieży z wychowawcami przy wigilijnym stole. Wszystkie klasy przygotowały dania świąteczne i w atmosferze zadumy i refleksji rozpoczęły świętowanie Bożego Narodzenia. W klimat świat wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klasy 2b i s. Łomżę.